Rozšírené hľadanie
Sobota 21. Máj 2022 |
meniny má Zina

PR články - Auto, moto

Dve pomôcky, ktoré predĺžia životnosť pneumatík

Dve pomôcky, ktoré predĺžia životnosť pneumatík

Datum: 04.05.2022

Dobrých rád, ako vaše pneumatiky udržať dlhú dobu v perfektnom stave existujú desiatky. Je pravda, že veľmi dôležitý je štýl jazdy, ktorý dokáže zničiť pneumatiky za pár mesiacov. Prudké brzdenie alebo rýchle rozjazdy im veľmi nesvedčia, preto sa na cestách miernite.

7 otázok a odpovedí o štvorkolkách

7 otázok a odpovedí o štvorkolkách

Datum: 13.04.2022

Menšie i silnejšie automobily alebo motorky sú úplne bežné vozidlá, ktoré vlastní skoro každý našinec. Oveľa menej ľudí vlastní štvorkolky. Ich počet na cestách sa z roka na rok síce mierne zvyšuje, ale stále sú tak trochu raritou.

AutoSock - na cestách vás neprekvapí žiadne počasie

AutoSock - na cestách vás neprekvapí žiadne počasie

Datum: 05.04.2022

Dokonca aj v tomto období dokáže na cestách prekvapiť sneženie. A v horách nie je sneh v apríli ničím výnimočným. Samozrejme, že každého motoristu už otravujú zamrznuté či zasnežené cesty a nechce sa mu neustále so sebou voziť ťažké snehové reťaze.

O pár mesiacov budete môcť jazdiť po diaľnici rýchlejšie

O pár mesiacov budete môcť jazdiť po diaľnici rýchlejšie

Datum: 04.04.2022

Rýchlostné limity nemajú šoféri radi, ale musia si uvedomiť, že sú povinné tam, kde hrozí nebezpečenstvo šoférovi samotnému, chodcom alebo iným účastníkom cestnej premávky.

ochrana laku

Auto s dokonalým lakom je proste krásne. Postarajte sa o to svoje

Datum: 16.03.2022

O lak automobilu sa oplatí starať. Auto potom môže aj po rokoch intenzívneho brázdenia našich ciest vypadať ako nové. Máme tak z nášho automobilu väčšiu radosť, necítime potrebu ho meniť za nové. A pokiaľ áno, určite ho s lakom v perfektnom stave lepšie predáme.

Side by side vozidlá a terénne štvorkolky

Jar bez hraníc. Side by side vozidlá a terénne štvorkolky hrajú prím

Datum: 12.03.2022

Na jar sa prebúdza nielen príroda, ale tiež hormóny a túžba po nových adrenalínových zážitkoch. Možno trávite celé dni v nudnej práci a túžite vyraziť za dobrodružstvom.

Ako sa minimalizuje spotreba energie v elektromobiloch

Ako sa minimalizuje spotreba energie v elektromobiloch

Datum: 07.03.2022

Od kúpy elektromobilu veľa ľudí odrádza ich cena a strach zo zvyšujúcich sa cien elektrickej energie. Obavy z druhého bodu nie sú na mieste, pretože výrobcovia elektromobilov sa neustále snažia o inovácie prinášajúce nižšiu spotrebu energie.

Kovové verzus textilné snehové reťaze

Kovové verzus textilné snehové reťaze. Ktoré sa vám viac vyplatia?

Datum: 06.02.2022

Vlastniť snehové reťaze vám jednoznačne odporúčame. Investícia do nich nie je vysoká, ale prínosy, ktoré vám reťaze prinesú počas jazdy nielen v horách sú značné.

pneumatiky pre elektromobily

Ako sa líšia pneumatiky pre elektromobily od klasických?

Datum: 06.02.2022

Uvažovali ste niekedy nad tým, aké pneumatiky je potrebné kúpiť pre elektrické vozidlo resp. o ich odlišnostiach od klasických pneumatík?

Zrážka so zverou

Zrážka so zverou - s plašičom zveri Siren7 jazdíte v noci bezpečne

Datum: 30.01.2022

Najdôležitejším spôsobom, ako sa vyhnúť zrážke so zverou, je spomaliť a dodržiavať povolenú rýchlosť. Doprajte si viac času na zabrzdenie, ak vám do cesty vbehne zviera, najmä ak jazdíte v oblastiach s vysokou populáciou jeleňov.

Ako sa zbaviť kuny pod kapotou auta?

Ako sa zbaviť kuny pod kapotou auta?

Datum: 30.01.2022

Najviac prípadov výskytu kún lesných je hlásených v máji a júni, pretože vtedy je teritoriálne správanie zvierat obzvlášť silné.

Ohrozuje vás na cestách lesná zver?

Ohrozuje vás na cestách lesná zver? Vyberte si správne poistenie vozidla

Datum: 18.01.2022

Strety s lesnou zverou sú náhle a nepredvídateľné a do kolízie sa dostane aj najopatrnejší vodič. Kvalitné poistenie vám pomôže znášať náklady na opravu takto poškodeného vozidla.

Trh s ojazdenými vozidlami 2021

Trh s ojazdenými vozidlami 2021: 5 zaujímavých faktov

Datum: 17.01.2022

Trh s automobilmi sa každým rokom rýchlo mení, no niektoré populárne praktiky a podvody predajcov áut zostávajú stále rovnaké a nemenia sa

textilné snehové reťaze

Na snehu vás dokážu zachrániť textilné snehové reťaze

Datum: 06.01.2022

Vidieť v horách na kolesách vozidiel snehové reťaze nie je ničím nezvyčajným. Najčastejšie ide o kovové snehové reťaze, ktorým šoféri dôverujú najviac. Kovové reťaze sú samozrejme najlepším variantom, keďže vás dokážu zachrániť z nejednej nepríjemnej situácie na snehu i na ľade.

Budúcnosť pneumatík: pneumatiky bez vzduchu

Budúcnosť pneumatík: pneumatiky bez vzduchu

Datum: 05.01.2022

Vo svete pneumatík sa máme iste na čo tešiť. Niektoré spoločnosti ohlásili výrobu pneumatík z recyklovaných plastových fliaš a iné si brúsia zuby na výrobu pneumatík bez vzduchu.

Najviac dopravných nehôd spôsobuje smartfón

Najviac dopravných nehôd spôsobuje smartfón

Datum: 22.12.2021

Podľa štatistiky policajného zboru Slovenskej republiky je najčastejšou príčinou dopravných nehôd na Slovensku práve mobilný telefón. Používanie smartfónu za volantom spôsobí viac dopravných nehôd ako rýchla jazda.

Ako jazdiť so štvorkolkou s namontovanými snehovými pásmi

Ako jazdiť so štvorkolkou s namontovanými snehovými pásmi

Datum: 09.12.2021

Štvorkolka je silný stroj, ktorý s pomocou snehových pásov môžete zmeniť na celoročné vozidlo. Snehové pásy využijú nielen majitelia úžitkových modelov štvorkoliek. Pásy je možné namontovať tiež na športové štvorkolky.

Carvago

Carvago

Datum: 07.12.2021

Chcete si kúpiť overené autá online? Tak potom Carvago je pre vás ten najlepší partner na trhu. Vyberte si z ponuky až 750,000 automobilov od overených predajcov. Každé z vozidiel, ktoré vám ponúkame na našej stránke prešlo prísnou kontrolou našich špičkových a kvalifikovaných automechanikov.

Ako nasadiť a ako jazdiť so snehovými reťazami

Ako nasadiť a ako jazdiť so snehovými reťazami

Datum: 06.12.2021

Snehové reťaze sú bez pochýb nutnou pomôckou, ktorá je synonymom bezpečnosti na cestách. S reťazami na jednej strane získate stabilitu a na druhej musíte po nasadení reťazí svoj štýl jazdy mierne zmeniť.

Jazdenie počas zimy

Jazdenie počas zimy je nebezpečné nielen v horách, ale tiež v meste

Datum: 06.12.2021

Mnohí motoristi si neveria počas šoférovania v horách, ale v meste sa cítia neohrození. Je pravda, že zima v meste znamená menšie riziko zapadnutia do záveja alebo neodhrnutých ciest, ale aj počas šoférovania v meste sa môže prihodiť veľa rizikových situácií.

TOP firmy

Najnovšie firmy